Har du dit eget Frugttræ

se hvor mange der har et frugttræ herunder

Der er/bliver ialt plantet 190 sponsor frugttræer i frugthaven.

Ved spørgsmål om træerne kontakt else@schroll.nu eller ring på nr. 4294 2713

Sponsorede træer

Her kan du se alle frugthavens sponserede træer

  • 1 Trine Philipsen - Grænseæble
  • 2 Kirsten og Holger Thietje - Guldborg
  • 3 Lone Provstgaard - Bramley (Vardeæblet)
  • 4 Pia & Keld Jensen- Stina Lohmann
  • 5 Kjeld Hybel - Dobbelt Nonnetite
  • 6 Lone Provstgaard - Miangæblet
  • 7 Pia & Keld Jensen - Ingrid Marie
  • 8 Ulla & Frank Thietje - Vinsur fra Flensborg Fjord
  • 9 Lene Dinesen - Berner Rosenæble
  • 10 Lars Kristensen - Filippa
  • 11 Michael & Tina Carlsen - Jonathan
  • 12 Michael & Tina Carlsen - Berner Rosenæble
  • 13 Benta Tønder - Vinsur fra Flensborg Fjord
  • 14 Else & Henrik Schroll - Belle de Boskoop
  • 15 Else & Henrik Schroll - Belle de Boskoop
  • 16 Benta Tønder - Slesvigsk Jordbæræble/Kongeæble
  • 17 Else & Henrik Schroll - Adams Pearmain
  • 18 Else & Henrik Schroll - Grahams Royal Jubilee
  • 19 Else & Henrik Schroll - Filippa
  • 20 Else & Henrik Schroll - Citronæble
  • 21 Else & Henrik Schroll - Silles Æble
  • 22 Else & Henrik Schroll - Stødageræblet
  • 23 Else & Henrik Schroll - Jacob Lebel
  • 24 Else & Henrik Schroll - Grønt Sommeræble
  • 25 Schroll Salg- og Rådgivning - Maren Nis
  • 26 Gråsten Avis - Bismarck
  • 27 Ewald Löck - Grøn Vinter Rambour
  • 28 Ewald Löck - Jonagold
  • 29 Fam. Schultz - Rinkenæsæblet
  • 30 BC Vinduespolering - Stribet Pigeon
  • 31 BC Vinduespolering - Jonathan
  • 32 Connie og Hans Bruun Christensen - Karen Hanses Æble
  • 33 Yvonne Jespersen - Rote Steirische Schafsnase
  • 34 Børnehuset Evigglad - Lysabildskovæblet
  • 35 Marianne Jepsen - Vinsur fra Als
  • 36 Karin Kurth - Honningæble fra Sundeved
  • 37 Frank Sørensen - Ulderup
  • 38 Kirsten Hansen - Nonnetitte fra Als
  • 39 Kirsten Hansen - Dobbelt Nonnetite
  • 40 Martin Shaw - Cox Orange
  • 41 Martin Shaw - Engelsk Pippin
  • 42 Lars Dall - Bojskovskovæblet
  • 43 Lars Dall - Gråstenæblet fra Vandholm
  • 44 Lars Dall - Kolsnapæblet
  • 45 Lars Dall - Volmers
  • 46 Lars Dall - Alsisk Voksæble
  • 47 Pia Mikkelsen - Maren Nis
  • 48 Pia Mikkelsen - Ingrid Marie
  • 49 Finn Sørensen - Skovfoged
  • 50 Finn Sørensen - Cox Holstein
  • 51 Finn Sørensen - Volsk Krigsæble
  • 52 Finn Sørensen - Lysabildskovæblet
  • 53 Finn Sørensen - Filippa
  • 54 Finn Sørensen - Clara Frijs
  • 55 Finn Sørensen - Fondante de Charneu
  • 56 Ingelise og Asger Koefoed - Gul Gråsten
  • 57 Lars Kristensen - Pernisse
  • 58 Vognmand Jan Sørensen ApS - Permotter pærer
  • 59 Vognmand Jan Sørensen ApS - Blumenbachs Butterbirne
  • 60 Vognmand Jan Sørensen ApS - Grev Moltke
  • 61 Vognmand Jan Sørensen ApS - Gråpære
  • 62 Vognmand Jan Sørensen ApS - Filippa
  • 63 Connie og Hans Bruun Christensen - Rød Ananas
  • 64 Connie og Hans Bruun Christensen - Blomme Reeves
  • 65 Connie og Hans Bruun Christensen - Fanal Syltekirsebær
  • 66 Erik Dall Jørgensen - Blomme Opal
  • 67 Ingelise Tourbier - Sylvia Kirsebær
  • 68 Jørgen Ahrenkiel - James Grieve
  • 69 Doris Bøtger - Bramley (Vardeæblet)
  • 70 Jan og Alice Handke - Indkildes pære fra Ulkebøl
  • 71 Ninna Schrum - Miangæblet
  • 72 Bodil Dræby (Schrum) - Karen Hansens æble
  • 73 Gitte Nicolet (Schrum) - Cox Holstein
  • 74 Jette Juel Schrum - Agate von Klangsbüll
  • 75 Linda Seberg - Bismarch
  • 76 Steel Jørgensen - Maren Nis
  • 77 Claus Clausen - Gl. madæble
  • 78 Børnehaven Søndermosen - Jonagored
  • 79 Steen Jørgensen - Jacob Lebel
  • 80 Lars Philipp - Maren Nis
  • 81 Børnehaven Skovbrynet - Jonathan
  • 82 Birgith Lindengren - Vinsur fra Flensborg Fjord
  • 83 Pia & Zakke - Bramley (Vardeæblet)
  • 84 Marianne Jepsen - Volmers
  • 85 Pia & Zakke - E. Pippin
  • 86 Marianne Jepsen - Ukendt melon
  • 87 Karen Holubowski - Skovfoged
  • 88 Marianne Jepsen - Bursharts Nezrente
  • 89 Marianne Jepsen - Alsisk Voksæble
  • 90 Marianne Jepsen - Silles Æble
  • 91 Marianne Jepsen - Ulderup
  • 92 Rikke Leman - Tørrepære Fynshav Øst
  • 93 Niels Jürgensen - Tørrepære Fynshav Vest
  • 94 Mads Mikkel Tørsleff - Fondante de Charneu
  • 95 Ingelise Tourbier - endnu ikke plantet
  • 96 Randi Bekker Hansen - endnu ikke plantet
  • 97 Pia Mikkelsen - Tørrepære fra Dyrhave
  • 98 Frank Mikkelsen - Vinterbergamotte fra Kobberholm
  • 99 TBN Service - Sommerbergamotte fra Kobberholm
  • 100 Wiebke og Eberhardt Bodenstein - Sommerpære fra Frøslevvej 60
  • 101 Pernille - Klokkeblomsten - Ukendt pære fra Klingbjerg
  • 102 Pernille - Klokkeblomsten - Indkildes pære fra Ulkebøl
  • 103 Evelyn Frankenberg-Berndt - Grev Moltke
  • 104 Per H. Krog - endnu ikke plantet
  • 105 Evelyn Frankenberg-Berndt - Conference
  • 106 Jesper Damm Hansen - Kirsebær
  • 107 Steen Jørgensen - endnu ikke plantet
  • 108 Helle Kulby - Signe Tillisch
  • 109 Steen Jørgensen - endnu ikke plantet
  • 110 Kirsten Ketelsen Petersen - Finkenwerder Herbstprinz
  • 111 Birgit Thomsen - endnu ikke plantet
  • 112 Birgit Thomsen - endnu ikke plantet
  • 113 Filbert - Jernæble
  • 114 Hanne Petersen - Hvid Astrakan
  • 115 Alice Enevoldsen - Husmoderæble
  • 116 Leif Andersen - Rød Ananas
  • 117 Susanne Provstgaard - Danziger Kent
  • 118 Severin Stollig Sivesgaard - Æble fra Kværs Præstegaard
  • 119 Severin Stollig Sivesgaard - ukendt æble fra Ballegaard
  • 120 Lone Schubert - Dronning Louise (Dyrhave)
  • 121 Anette Henningsen - Dronning Louise (Dyrhave)
  • 122 Carlo Jensen - Bodils Æble / Grand Richard (Dyrhave)
  • 123 Ingelise Nissen - Belle de Boskoop
  • 124 Rie Meyer - Belle de Boskoop
  • 125 Rie Meyer - Alsisk Citron fra "Æ Govl"
  • 126 Socialdemokratiet - Grå Renette fra "Æ Govl"
  • 127 Andrea Terp - Rød Cousint fra "Æ Govl"
  • 128 Børge Petersen - Vinterkalvil fra "Æ Govl"
  • 129 Jytte Mathiesen - Grundstammeæble fra Gråsten Lærerbolig 1848
  • 130 Arne Leyh Petersen - James Grieve
  • 131 Peter Damgaard Madsen - Ukendt æble fra Alnor
  • 132 Ingelise og Asger Koefoed - Ukendt æble fra Alnor
  • 133 Peter Damgaard Madsen - Vinsur fra Als
  • 134 Jens Wistoft - Vinsur fra Als
  • 135 Ejler Schütt - Passe Pomme Blanche
  • 136 Thore Naujeck - Gråstenæblet fra Vandholm
  • 137 Ingrid & Thorkild Fredensborg Skøtt - Hvid vinter Kalvi
  • 138 Ingrid & Thorkild Fredensborg Skøtt - Passe Pomme Rouge
  • 139 Mogens Thrane - Agathe von Klanzbüll
  • 140 Jette Grønlund - Rød Klavil fra Kobberholm
  • 141 Jette Grønlund - Volmers Æble
  • 142 Karin Christ - Rød Klavil fra Kobberholm
  • 143 Torben Enevoldsen - Flaskeæble fra Ketting Provstgaard
  • 144 Orla og Kirsten Hansen - Flaskeæble fra Ketting Provstgaard
  • 145 Erik Moldt - Gul Richard
  • 146 Erik Moldt - Transparente Blanche
  • 147 Lars Kristensen - Honningæble fra Sønderborg
  • 148 Lis Kamman - Gul Slesvisk Renette
  • 149 Corinna Kunstmann - Ulderup
  • 150 Inge og Jan Riber Jakobsen - Glockenapfel
  • 151 Lars Kristensen - Belle de Boskoop fra Dyrhave
  • 152 Gerhard Berndt - Belle de Boskoop fra Dyrhave
  • 153 Herbert og Bibbe Johansen - Ildrød Eilstrup
  • 154 Erik Ohlsen - Æble fra Kværs Præstegaard
  • 155 Mark N. Jørgensen - Flaskeæble fra Dyrhave
  • 156 Hanne Brochstedt Nieslen - Flaskeæble fra Dyrhave
  • 157 Kirsten og Kurt Jørgensen - Holsteiner Cox
  • 158 Jane og Carl Jørgensen - Filippa fra Dyrhave
  • 159 Eskild og Conny Cornelsen - Filippa fra Dyrhave
  • 160 John Boisen - Stødageræblet
  • 161 Lone Bøtzau Paulsen - Cox Orange
  • 162 Lars Dall - Skovfoged
  • 163 Lone Bøtzau Paulsen - Skovfoged
  • 164 Svend Erik Petersen - Jonathan
  • 165 Gynther Gosch - Grahams Royal Jubilee
  • 166 Marlene Olsen - Møllers Venus
  • 167 Mads Mikkel Tørsleff - Prinsesse Dagmars Pære
  • 168 Martin Sørensen - endnu ikke plantet
  • 169 Thomas Schroll - Discovery
  • 170 Marlene Olsen - Weise Wintertaube
  • 171 Steen Jørgensen - Weise Wintertaube
  • 172 Solvejg Filbert - endnu ikke plantet
  • 173 Ann-Kathrin Koch - endnu ikke plantet
  • 174 Ann-Kathrin Koch - endnu ikke plantet
  • 175 Ann-Kathrin Koch - endnu ikke plantet
  • 176 Ann-Kathrin Koch - endnu ikke plantet
  • 177 Ann-Kathrin Koch - endnu ikke plantet
  • 178 Reserveret
  • 179 Reserveret
  • 180 Reserveret
  • 181 Reserveret
  • 182 Reserveret
  • 183 Reserveret
  • 184 Reserveret
  • 185 Reserveret
  • 186 Reserveret
  • 187 Reserveret
  • 188 Reserveret
  • 189 Reserveret
  • 190 Reserveret